Video poker kasyno

Wyniki gry w video pokera zależą bardziej od poziomu Twoich umiejętności niż od losowości charakterystycznej dla video slotów. Tak więc grając w video pokera możesz doskonalić swoje umiejętności i tym samym zwiększyć swoje szanse na wygranie dużych sum! Video poker ma dobre wypłaty, a wygrane mogą być naprawdę pokaźne. Jeśli szukasz gry na bardzo wysokie stawki, to video poker jest wariantem video pokera, w którym może wziąć udział nawet 100 graczy. Wiele popularnych kasyn oferuje szeroki wybór tego typu video pokera dla dużej liczby graczy.

Co to jest video poker?

Video poker jest jedną z najstarszych gier stołowych w kasynie, w którą gracze grali już dwa lub trzy wieki temu, ale która nadal jest ulubioną rozrywką wielu graczy kasyn online.

Gra w pokera wymaga umiejętności i strategii. Gracze Video pokera potrzebują wszystkich tych rzeczy, ale gra w pokera z maszyną jest nieco inna. Video poker jest rozgrywany bez przeciwnika. Istnieje również więcej odmian niż w przypadku standardowego pokera. Doświadczeni gracze mówią, że w pokerze gra toczy się przeciwko przeciwnikowi, a nie kartom. Wyrażenie to opisuje psychologiczny czynnik gry w pokera, umiejętność, którą gracze rozwijają przez lata. W video pokerze nie jest to jednak w ogóle brane pod uwagę, ponieważ nie ma tu krupierów ani innych graczy, co oznacza, że ta ekscytująca gra jest odpowiednia również dla początkujących, którzy nie chcą jeszcze „pływać wśród rekinów”.

Video poker jest odpowiedni dla tych, którzy lubią grać w szybkim tempie i tych, którzy lubią wytężać swój umysł.

Jak grać w Video Poker

Video poker jest o wiele łatwiejszy niż klasyczny poker, więc wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić tabelę wypłat i ułożyć zwycięski układ. Nie ma tu skomplikowanego, wieloetapowego systemu ruchów i zakładów – gra składa się z dwóch kroków:

  • początkowe rozdanie pięciu kart;
  • Zastąpienie 1-5 kart wybranych przez gracza.

Po wymianie, sprawdzana jest tabela wypłat i jeśli zostanie zebrana właściwa kombinacja, przyznawana jest nagroda pieniężna. Kombinacje są podobne do tych w klasycznym pokerze.

Należy zauważyć, że w niektórych odmianach video pokera do talii dodawane są jokery, które zastępują inne karty i pomagają w tworzeniu kombinacji. Mogą też być zagrane przez inną kartę, np. dwójkę, jak w Deuces Wild.

Pojawienie się i popularyzacja Video Pokera

Jeśli myślisz, że video poker ma krótką historię w porównaniu z innymi grami hazardowymi, to jesteś w wielkim błędzie. Pierwsza maszyna do video pokera, zaprojektowana przez Sittmana i Pitta, pojawiła się w Nowym Jorku pod koniec XIX wieku. Oczywiście, ta maszyna wyglądała niewiele jak nowoczesny video poker: ten tak zwany Poker Gambling Machine zawierał pięć bębnów, z których każdy mieścił talię kart do gry. Chociaż istniała szczelina do przyjmowania monet, wygrane były często wydawane w formie jedzenia lub napojów, ponieważ maszyny te były zwykle instalowane w barach i nie wynaleziono jeszcze automatycznego mechanizmu wypłacania kombinacji.

Maszyny te pozostawały w użyciu przez prawie 100 lat przed rokiem 1975, kiedy to wprowadzono pierwszy elektroniczny automat do gry, w którym fizyczne karty i bębny zostały zastąpione dzisiejszymi typowymi obrazami z monitora. Wynik został określony przez generator liczb losowych, więc automaty do video pokera nie zmieniły się zbytnio od tamtego czasu, poza jakością obrazu i wyglądem maszyn.

Za twórcę nowoczesnego video pokera uważa się zazwyczaj Si Redd’a, założyciela International Game Technology (IGT) Corporation. Firma, którą założył w 1979 roku, jako pierwsza zaczęła masowo produkować automaty do gier video z draw pokerem, które w ciągu dwóch lat stały się najpopularniejszymi elementami amerykańskich kasyn.

Dzisiaj użytkownicy nie muszą nawet wychodzić z domu, aby zagrać w video pokera – wystarczy, że zarejestrują się w kasynie online i zagrają w swoją ulubioną grę na komputerze lub telefonie.

Najlepszy wybór gier video poker

Video poker jest również dostępny w wersji mobilnej. Przy wyborze najlepszego kasyna online do gry w pokera wideo, ważne jest, aby wypróbować kilka różnych gier. W ten sposób łatwiej będzie Ci zdecydować, która gra będzie najlepiej pasować do Twojego poziomu umiejętności i odpowiadać Twoim preferencjom. Kasyna online oferują szeroką gamę gier w pokera wideo i wymieniliśmy najpopularniejsze z nich na tej stronie, ale nie ma wątpliwości, że Microgaming jest najlepszym wyborem, jeśli lubisz różnorodność!

Wideo poker na prawdziwe pieniądze

Po zapoznaniu się ze strategią, wybraniu odpowiedniego kasyna i wypróbowaniu kilku wersji demo video pokera, nadszedł czas, aby przejść do zabawnej części: gry na pieniądze. Radzimy wybrać do obstawiania automaty z najwyższym procentem zwrotu, ponieważ takie gry są najbardziej opłacalne dla użytkownika. Najważniejszą rzeczą, o której musi pamiętać początkujący gracz, jest to, aby nigdy nie dać się ponieść emocjom i pozostać w granicach ustalonego wcześniej bankrolla. Jasna strategia pomaga ograniczyć ewentualne straty pieniężne, ale jeśli szczęście nie jest dziś po Twojej stronie, to i tak nie uda Ci się uniknąć wydatków. Dlatego ważne jest, aby nie dać się ponieść i cierpliwie czekać na swój szczęśliwy dzień.

Przy okazji, jeśli naprawdę jesteś hazardzistą i wygrane oferowane przez maszynę, którą uważasz za niewystarczającą, zwróć uwagę na gry z jackpotami. Inna opcja – spróbuj szczęścia w video pokerze z możliwością podwojenia, co przy dobrze rozwiniętej intuicji pomnoży Twoją wygraną.

Podwajanie się

Dla tych, którzy lubią podejmować ryzyko, odpowiednie będą warianty video pokera z opcją gry z podwajaniem. Opcja ta daje Ci możliwość kilkukrotnego zwiększenia wysokości wygranej. Zasadniczo gracz ma za zadanie wybrać kolor lub kolor losowej ukrytej karty i w przypadku poprawnego odgadnięcia zwiększyć wygraną odpowiednio 2 lub 4 razy. Jako przykład weźmy producenta NetEnt, który wypuścił serię Double Up, która przedstawia klasyczne warianty video pokera, ale z dodatkiem gry w podwajanie. Jeśli jesteś hazardzistą i chcesz podjąć ryzyko, aby zwiększyć swoje wygrane, spróbuj jednej z tych gier, a na pewno nie będziesz zawiedziony.

Zagraj w video pokera za darmo

Deuces Wild jest idealny dla tych, którzy wciąż doskonalą swoje umiejętności gry w pokera, podczas gdy video poker z limitem do 100 graczy jest idealny dla bardziej doświadczonych graczy. Jeżeli nie jesteś pewien, która gra w video pokera najbardziej Ci odpowiada, wypróbuj kilka darmowe gry w pokera zanim zagrasz na prawdziwe pieniądze.

Ponadto, wiele z najlepszych kasyn online, które mają video poker dostępne mają wersję mobilną, więc nie będziesz przywiązany do lokalizacji i możesz grać w dowolnym miejscu ze swojego iPada, iPhone’a, smartfona lub tabletu z Androidem.